Bezpečnost dat – jaké řešení je pro mne to pravé?

Bezpečnost dat – jaké řešení je pro mne to pravé?

Nevíte, zda potřebujete řešit bezpečnost dat?


Pokud se vás týkají tato 3 základní nařízení, pak vám nic jiného ani nezbývá. 

1)    GDPR – týká se všech organizací a subjektů, které zpracovávají osobní údaje
2)    Externí audity – těmi procházejí firmy, které spadají do finančního segmentu (banky, pojištovny…). Tyto audity nařizuje ČNB, která předkládá i přesná nařízení, jak mají mít firmy zabezpečený systém a jak postupovat.
3)    Kybernetický zákon – ten se vztahuje na státní instituce a ty komerční instituce, které mají významný informační systém nebo kritickou informační infrastrukturu.
 

Varonis – odpovídá na auditní nálezy a řeší je i do budoucna


Audity u firem provádějí společnosti z tzv. velké čtyřky. Jsou to čtyři auditorské firmy, které se pravidelně střídají a rotují, aby se nestalo, že na jednom místě budou provádět dvě kontroly za sebou. Výsledky kontrol většinou vždy přinesou auditní nálezy. Firmy se pak snaží dostát všem nařízením. Vynakládají obrovské finanční náklady na interní zaměstnance nebo na konzultační společnosti, kteří tyto požadavky napravují. 

Jde to ale i jinak. S auditními nálezy významně pomáhá náš všemi oblíbený Varonis a kromě toho, že redukuje množství lidí, které je k práci zapotřebí, umí přímo řešit auditní nálezy i do budoucna a zamezit problémům.

Deep Secure – finanční sektor i tajná data v bezpečí


Deep Secure je skvělým řešením nejen pro regulované firmy a ty, které zpracovávají velké objemy dat (banky, pojišťovny).

Banky se v současnosti snaží nabídnout svým klientům komfort v tom, že většina aktivit se odehrává online a není potřeba chodit na pobočku. K tomu je ale zapotřebí stovek nejrůznějších formulářů (hypotéka, úvěr, podpisy, ověřené kopie výpisů…apod.) Banka tyto informace nahrává do interního informačního systému. Bankéř, který dokument zpracovává, ho uloží. 
Pokud by klient tento dokument zaviroval, bankéř jej otevře v interní síti a tím ji celou zamoří. Díky Deep Securu se ale nestane nic strašného, protože Deep Secure si dokument přečte, celý ho zahodí a vytvoří jeho dokonalou čistou kopii. Tímto způsobem se do interního systému nedostane žádný škodlivý kód nebo viry. Vytvoření dokumentu se počítá v milisekundách, takže nehrozí žádné prodlevy.

Deep Secure je také vhodný do firem, které zpracovávají utajovaná data. V tomto případě to funguje tak, že taková firma má dvě oddělená úložiště dat a z toho jedno je navíc úplně odstřihnuté od internetu, aby byla zajištěna bezpečnost. Občas je ale nutné do tohoto úložiště poslat nová data. Děje se tak prostřednictvím tzv. datové diody (která funguje na bázi světla), která je nastavená pouze jednosměrně. Znamená to, že informace putují do oddělené sítě jen jedním směrem. Síť ale nikdy neodpoví, ani neoznámí, že data přijala. Nehrozí tedy žádný únik informací. 
Naše datová dioda je jedna z nejrychlejších na světě a patří mezi špičky. Řešení DEEP SECURE se využívá v rámci NATO, včetně české armády.
 

EgoSecure – šifrování do kanceláře


EgoSecure je software určený na ochranu koncových stanic – počítačů a notebooků. Nasazuje se plošně po celé firmě. Zaznamenává a monitoruje vše, co uživatel na počítači dělá, jaké aplikace navštěvuje nebo jaká data si stahuje na přenosné zařízení (to vše se dá omezit nebo zakázat). Umí také zašifrovat data, nebo celý disk. EgoSecure dělá i hardwarový audit, což znamená, že pozná, pokud by někdo nelegálně vyměňoval nové a originální části počítače za staré. 

Zaujal vás některý z našich produktů? Rádi se za vámi zastavíme a společně probereme vhodná a efektivní řešení přímo pro vás. 
 



deep secure bezpečnost dat ego secure varonis GDPR audity kybernetický zákon