Jak moc soukromé jsou vaše soukromé informace?

Jak moc soukromé jsou vaše soukromé informace?

Káva zdarma a tuny informací

 
V Americe provedli velmi zajímavý experiment, který by určitě obstál i u nás v Čechách, protože i my máme rádi věci zdarma. Organizátoři se skupinou hackerů chtěli dokázat, jak málo si lidé chrání své soukromí a jak snadné je informace získat, když k tomu přibalíte zajímavou nabídku. K experimentu využili návštěvníky pobočky jednoho kávového řetězce.
 

A jak to probíhalo?

Před kavárnou stáli zaměstnanci, kteří slibovali kávu zdarma každému, kdo olajkuje profil kavárny. Pro kontrolu pak návštěvník řekl u kasy své jméno, aby se verifikovalo, že opravdu profil olajkoval. Než baristka návštěvníkům připravila kávu, už měla od investigativního týmu celou řadu osobních informací k dispozici. Všechny je vyčetli z jejich FB stránek. Například jméno matky za svobodna, datum narození, místa, kde žili, jména dětí a jejich věk, jaké měli zaměstnání, koníčky apod.

To vše může snadno posloužit pro vytvoření profilu uživatele. Ten mohou použít jak hackeři, tak i nadnárodní korporace, které tak lépe zacílí své komerčních kampaně. Díky umělé inteligenci se dokážou zaměřit i na konkrétního jedince.
 
 

Jak se chránit?

Teď hned si nastavte nejvyšší stupeň soukromí na Facebooku a snažte se nesdílet nic, co by mohlo být použito proti vám (telefon, maily, informace, kdy jste a nejste doma, adresu, apod.) Pokud právě odjíždíte na výlet či dovolenou, neinformujte o tom v real timu, ani nepublikujte fotografie svých malých dětí v nestandardních situacích (např. při koupání bez oblečení apod.) 

Dříve se říkalo, že Facebook je téměř jako fotoalbum zážitků. Vadilo by vám, kdyby si ho přišel k vám prohlédnout úplně kdokoliv? Určitě ano…

Na celé video se můžete podívat níže…


 BEZPEČNOST SOUKROMÍ SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Získejte nejnovější zprávy na svůj e-mail.