Ransomware jako legitimní hrozba v Čechách - Pošli prachy, nebo ti smažeme data!

Ransomware jako legitimní hrozba v Čechách - Pošli prachy, nebo ti smažeme data!

Ransomware není žádnou novinkou. První virus nám pěkně zatopil už v roce 1989. Od té doby se ale útoky staly nápaditější, propracovanější, a hlavně běžným uživatelem internetu, firemní pošty nebo intranetu nepostřehnutelné. Což je právě v případě organizací velmi nebezpečné. Chyba jedince, který škodlivou poštu přijme, ji může stát až desítky milionů korun. Jak tomu předcházet?

Co může způsobit jedno „nevinné“ kliknutí na přílohu e-mailu nebo tlačítko?

Ransomware je velmi cílená hrozba, která má svůj úkol. Tento vyděračský software se po kliknutí na tlačítko nebo při otevření přílohy e-mailu stáhne a buď chvilku vyčkává na lepší podmínky nebo okamžitě začne pracovat. Zašifruje data i pevný disk, přístupy k citlivým informacím, napadne operační systém, často i zamezí přístupu k obrazovce zařízení. Antivirus nestíhá zareagovat a hrozbu neodhalí včas. Vývojáři vyděračského softwaru pak nutí poškozené se z problému vykoupit za cenu mnoha milionů korun.

Jak se bránit?
V současnosti už varování a velká opatrnost situaci neřeší. Vývojáři vytváří velmi sofistikované vyděračské softwary, které může rozpoznat pouze opravdu velmi komplexní nástroj, jakým ReaQta bezesporu je. 

REAQTA – monitoring a ochrana na steroidech

To nejlepší, co se dá na trhu najít na ochranu proti ransomwaru, je právě ReaQta, která je navíc i proaktivní a díky AI (umělé inteligenci), která monitoruje chování uživatelů, dokáže identifikovat hrozby a zabránit nenávratným ztrátám dat.
Její obrovskou výhodou je to, že implementace trvá pouze den a výsledky přináší okamžitě. Je nenáročná na kapacitu systému, jasně označí hrozbu, se kterou se vypořádá, snadno se ovládá a pro práci s ní a vyhodnocování (po nastavení) není třeba školeného IT specialisty.

ReaQta – další výhody
kombinace detekce hrozeb: Umělá inteligence, MIT- RE ATT&CK, DeStra a vlastní bezpečnostní politiky
 nasazení v cloudu i on premise vč. „air-gapped“ systémů
 možnost využívat celé řešení i jako službu včetně dohledu 24/7/365
 100% viditelnost celého kontextu událostí, které vyvolala upozornění inteligentní korelace
 nejrychlejší instalace na trhu – instalační balíček 10MB
➢ jednoduchá obsluha - z jediné stránky porozumíte incidentům a zneškodníte útočníky do jedné minuty
 podpora více platforem

ReaQta ukáže, že za to stojí

Možná nemáte důvěru v bezpečnostní softwary nebo nevíte, co od nich čekat a zda vám opravdu k něčemu budou. ReaQtu si můžete nejdříve vyzkoušet na vašem prostředí, kde ji uvidíte v akci a detailně si ji otestujete. Expresní analýza ověří zranitelnost vašeho systému a poradí, jak se efektivně bránit.ransomware antivirus vyděračský software Reaqta

Získejte nejnovější zprávy na svůj e-mail.